Co słychać w zespołach IV ligi na miesiąc przed startem rundy Drukuj
 Za cztery tygodnie rusza rewanżowa runda IV ligi bardzo ważnego sezonu piłkarskiego 2007/2008. Ważnego z uwagi na reorganizację rozgrywek i możliwość awansu co najmniej 5 drużyn do nowotworzonej III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej.

Wbrew wcześniejszym obawom rozgrywki te zaczęły interesować większość IV ligowych drużyn, więc runda zapowiada się niezwykle ciekawie, a drużyny nie zapominają wzmocnić się przed decydującymi meczami.
Na pewno większość zmian barw klubowych nastąpi tuż przed wznowieniem rozgrywek, jednak już teraz widać kogo trenerzy szukają do swoich zespołów. Zmiany nastąpiły też na ławkach trenerskich. Trzy drużyny IV ligi mają nowych szkoleniowców. Poniżej kilka informacji na temat zmian kadrowych i rozegranych sparingów w zespołach IV ligi.

CRESOVIA SIEMIATYCZE
W zespole nie ma już Alana Shperlinha i Siarheia Voitasa - Białorusinów, którzy wrócili do swego kraju. Także Łukasz Świderski, który przez kontuzje nie dał rady przebić się do pierwszego składu, powrócił do swego poprzedniego klubu Wissy Szczuczyn. Z kolei doświadzcony Dariusz Milewski nosi się z zamiarem zmiany klubu. W ich miejsce w sparingach pojawiają się młodzi wychowankowie klubu. Jednak niewykluczone, że trener Cresovii sięgnie po kogoś bardziej doświadczonego, bo w Siemiatyczach bardzo poważnie myślą o III lidze.

Sparingi :
Puszcza Hajnówka 7 : 2 (Bramki: Leszuk x2, Niewiński, Wojnar, Lesiuk, Stypułkowski, Juszczyk)
Kolejarz Czeremcha 5 : 3 (Bramki: Niewiński x2, Lesiuk, Wojnar, Koczuk)
Hetman Tykocin 1 : 0 (Bramka: Niewiński)

HETMAN BIAŁYSTOK
Najlepszy strzelec w rundzie jesiennej Piotr Bondziul gra już dla Narwii Ostrołęka, Kamil Fajt, który miał znakomity początek rundy jesiennej nie wznowił treningów, czołowi pomocnicy Paweł Piesiecki i Hubert Karwacki starają się o angaż w Młodej Jagiellonii. Wygląda na to, że w Hetmanie nie będzie komu grać. Jest co prawda cała rzesza młodych zawodników, ale oni będą mieli swoje obowiązki w drużynach juniorskich.

Sparingi :
Korona Ostrołęka 0 : 3,
MKS Mielnik 0 : 0,
KS Michałowo 3 : 5 (Bramki: Szymczuk, Baranowski, Hajduczenia)
Hetman Tykocin 3 : 2 (Bramki: Hajduczenia, Napiórkowski, sam.),
Sparta Augustów 3 : 3 (Bramki: Suchowolec, Ambrożewicz, Grzybowski)

HETMAN TYKOCIN
Hetman w przerwie zimowej wyraźnie szukał zawodników, którzy mieli krótszy lub dłuższy rozbrat z piłką i nie bedzie kłopotów z potwierdzeniem ich do drużyny. Tak do Hetmana trafili : Janusz Miczejko - kiedyś Piast Białystok, Tomasz Surwiłło - kiedyś Jagiellonia, Marcin Ignaczuk - kiedyś Mlekowita Wys. Maz. Wiosną w Hetmanie powinien zagrać też Michał Wargocki - ostatnio LZS Narewka. Poważnym ubytkiem może okazać się odejście do Sparty Augustów obrońcy Tomasza Mężyńskiego.

Sparingi :
Korona Dobrzyniewo 2 : 1 (Bramki: Andzielewicz x2) ,
Krypnianka Krypno 13 : 1 (Bramki: Mężyński x3, Wargocki x2, Kołaczek x2, An. Pogorzelski, Piasecki, Maliszewski, Ignaczuk, Wiszowaty, samobój.),
Hetman Białystok 2 : 3 (Bramki: Miczejko, Tynkiewicz),
Cresovia Siemiatycze 0 : 1,
Skra Wizna 2 : 4 (Bramki: Zaczeniuk, Zambrzycki),

ISKRA NAREW
W Narwi dopiero niedawno rozpoczęto przegotowania do nowej rundy. Na razie w 2 rozegranych sparingach nie było widać nowych twarzy, ale już niebawem ma się to zmienić. Prawdopodobnie do Iskry trafi dwóch zawodników Puszczy Hajnówka : bramkarz Kamil Różycki i napastnik Krzysztof Siemieniuk. Po kontuzji do gry wrócił Grzegorz Hać, ale to jeszcze z pewnością nie wszystkie nowe nazwiska. Poważnym osłabieniem może okazać się wyjazd czołowego pomocnika Iskry Piotra Krasuckiego.

Sparingi:
LZS Narewka 3 : 2 (Bramki: Tomczyk, Kidrycki, Walenciej),
Supraślanka 1 : 4 (Bramka: M.Ostaszewski),

KS MICHAŁOWO
W Michałowie w dotychczasowych sparingach trudno było znaleźć jakąś nową twarz. Jedynie zza granicy powrócił Sebastian Onacik, ale z pewnością nie będą to jedyne zmiany w klubie. W sparingach nie gra czołowy zawodnik Michałowa w rundzie jesiennej Tomasz Klemensowicz, którego ciągnie do okręgowego Magnata Juchnowiec.

Sparingi :
MKS Mielnik 0 : 1,
Hetman Białystok 5 : 3,
KS Wasilków 2 : 3 (Bramki: E. Doroszko, Gołdowski),
Gryf Gródek 3 : 0 (Bramki: Michalewicz x2, Borowski),

MKS MIELNIK
Zespół wzmocnił obrońca Marcin Witkowski, który jesienią rozegrał 14 spotkań w III ligowej Warmii Grajewo. Ponadto w sparingach pokazuje się spora grupa zawodników z drużyny młodzieżowej : Marcin Rokita, Damian Wielogórski, Adam Miler - to 16 latkowie, którym na razie będzie trudno o grę. Treningi wznowili Mariusz Pawłowski i Kamil Szymański. Żadne ubytki w kadrze nie są planowane.

Sparingi :
Hetman Białystok 0 : 0,
KS Michałowo 1 : 0 (Bramka: Sejbuk),
Czarni Węgrów 3 : 1 (Bramki: Ł. Pawluczuk x2, Bałazy),
MOSP Jagiellonia (junior) 3 : 3 (Bramki: Ł. Pawluczuk x2, Malevo),
Orzeł Wierzbica 3 : 4,
Supraślanka 4 : 3 (Bramki: Sejbuk, Jarzynka, Ł. Pawluczuk, A. Miler),

OLIMPIA ZAMBRÓW
Nowym trenerem Olimpi został Adam Popławski. Zastąpił nieoczekiwanie na tym stanowisku Jacka Techmańskiego, który został asystenetem trenera w Koronie HiD Ostrołęka. Do tej pory do Olimpii dołączyli : Taras Wołyniec (wychowanek Karpat Lwów, który ostatnio występował w Narwii Ostrołęka), Paweł Gosk (powrót po kontuzji), Damian Dębek, Rafał Sasinowski, Robert Wilczewski (juniorzy), Marcin Piszczatowski (Sparta Szepietowo), Damin Kaczyński (powrót z wojska). Do ŁKS Browar Łomża mieli powrócić po okresie wypożyczenia Radosław Kowalczyk i Albert Rydzewski, ale jest szansa by obaj pozostali jeszcze w Zambrowie.

Sparingi :
Perspektywa Łomża 4 : 2 (Bramki: W. Kowalczyl x2, Twardowski, Kapelewski),
Orzeł Kolno 1 : 1 (Bramka: Modzelewski),
Bug Wyszków 2 : 3 (Bramki: Piszczatowski, W. Kowalczyk),
MKS Małkinia 5 : 0 (Bramki: Dębek x2, Jastrzębski, W. Kowalczyk, Gosk),
KS Sokoły 10 : 3 (Bramki: W. Kowalczyk x2, Kaczyński x2, Dębek x2, Twarowski, Jastrzębski, Fiedorczuk, D. Dąbrowski),
Piast Białystok 0 : 1,

PIAST BIAŁYSTOK
W końcu bez większych zmian do rozgrywek mogą przystąpić podopieczni Jacka Bayera. Do zespołu mają powrócić Michał Klimowicz, który nie dał rady przebić się do podstawowego składu Warmii Grajewo, oraz Marcin Gościk, który miał ten sam problem w Mlekovicie Wys. Maz. Jedynym ubytkiem może okazać się wypożyczenie do Pogoni Łapy Emila Czarnowskiego, który miał bardzo dobrą końcówkę rundy jesiennej w barwach Piasta.

Sparingi :

Rudnia Zabłudów 5 : 1 (Bramki: Borowik x2, Korziński, Gościk, Michniuk),
MOSP II Jagiellonia (junior) 0 : 4,
Olimpia Zambrów 1 : 0 (Bramka: Szczęsny),

POGOŃ ŁAPY
Na wielkie zmiany w Pogoni się nie zanosi. Co prawda powrót zza granicy Łukasza Minowa i prawdopodobna gra wiosną w Łapach Emila Czarnowskiego z Piasta Białystok, to dobre wieści dla trenera Jacka Łapińskiego, jednak słaba postawa zespołu w ostatnich meczach jesiennych (z sześciu Pogoń wygrała tylko jeden) wskazywałaby na konieczność większych zmian kadrowych. Dodatkowo zespół opuścił Łukasz Kul (powrót do MOSP Jagiellonia), który był jesienią podstawowym zawodnikiem i to w wieku młodzieżowca, a tych w Łapach nie ma zbyt wielu.

Sparingi :
KS Sokoły 7 : 1 (Bramki: Kochanowski x4, Demiańczuk, Głowicki, Czarnowski),
Promień Mońki 3 : 3 (Kozicz, Kulesza, Budzicki),

POMORZANKA SEJNY
Nowym trenerem Pomorzanki został Artur Łabacz szkolący do tej pory młodzież suwalskich Wigier. Zastąpił tym samym Andrzeja Ejdulisa i Karola Śliwińskiego, którzy zajmowali się zespołem w końcówce rundy jesiennej. To już trzecia zmiana na ławce trenerskiej Pomorzanki w tym sezonie. Z zespołu ubyli Piotr Gwaj (Rominta Gołdap) i Sebastian Radzio (Sparta Augustów), a to bardzo poważne ubytki.

Sparingi :
Granica Kętrzyn 0 : 2,
Czarni Olecko 1 : 2 (Bramka: Tarlecki),
Polonia Raczki 7 : 0 (Bramki: Tarlecki x3, Kunicki, Świacki, Krachało, Anuszkiewicz),
Wigry Suwałki 0 : 3,
Wigry Suwałki (jun. st.) 1 : 2 (Bramka: Krachało),

PROMIEŃ MOŃKI
Promień wyraźnie przed nową rundą szuka wzmocnienia linii defensywnych. Do zespołu został potwierdzony Andrzej Płoński (obrońca Hetmana B-stok miał ok. roku przerwy w grze), jednak kibice w Mońkach nie widzieli go jeszcze w żadnym sparingu. Po dwuletniej przerwie powrócił do Promienia Marcin Kopliński (wychowanek Hetmana Białystok miał niezłe dwa sezony w Promieniu grając na pozycji ostatniego stopera). Do gry wrócił także wychowanek Promienia 19 - letni Paweł Jarocki, który bardzo dobrze spisuje w meczach sparingowych na lewej obronie. Po kontuzji wraca kolejny wychowanek Tomasz Pilczuk. Z zespołem trenuje także młodzitki pomocnik Włókniarza B-stok Krzysztof Kożuszkiewicz. Jak narazie jedynym ubytkiem jest Rafał Speichler, który szuka sobie nowego klubu.

Sparingi :
Mazur Ełk 0 : 6,
Dąb Dąbrowa B-stocka 4 : 0 (Bramki: Kiszło x2, Studniarek, Pilczuk),
MOSP II Jagiellonia (junior) 0 : 1,
Warmia Grajewo 0 : 4,
Pogoń Łapy 3:3 (Bramki: Kulikowski, Ziemkiewicz, Kiszło),

SOKÓŁ SOKÓŁKA
Sokół kadrę ma ustabilizowaną. Jedyna zmiana jaka do tej pory nastąpiła to wymiana Radosława Korzątkowskiego, który przeniósł się do lidera IV ligi Supraślanki, na Krzysztofa Bacha z Sudovii Szudziałowo, który grał już kilka lat temu w Sokole, a w Sudovii pełnił rolę grającego trenera. Jedyne co teraz trzeba tej drużynie to dobre zgranie i dużo spokoju.

Sparingi :
MESA Jagiellonia 3 : 0 (Bramki: Andrzejewski, Sokół, Bruzgo),
Narew Ostrołęka 2 : 7 (Bramki: Doroszczyk, Hawryluk),
Czarni Olecko 1 : 1 (Bramka: Bruzgo),
Tur Bielsk Podlaski 1 : 1 (Bramka: Hawryluk),
Warmia Grajewo 2 : 2 (Bramki: Wojtkielewicz, Toczydłowski)

SPARTA AUGUSTÓW
Do zespołu dołączył Sebastian Radzio - młodziutki pomocnik Pomorzanki Sejny. Dołączy prawdopodobnie też obrońca Tomasz Mężyński z Hetmana Tykocin. To podopieczny trenera Skoczylasa z drugiego zespołu Jagiellonii. W sparingach pojawiają się też byli zawodnicy Sparty Łukasz Sobolewski i Tomasz Czyżewski. Jeśli chodzi o ubytki to na grę w Wissie Szczuczyn ma ochotę Andrzej Doliwa.

Sparingi :
Wissa Szczuczyn 2 : 2 (Bramki: Czereszewski, Harasim)
Gieret Giby 5 : 0 (Bramki: Radzio x2, Harasim, Filipow, Czyżewski),
Hetman B-stok 3 : 3 (Bramki: Mrozicki x2, Radzio)

SUPRAŚLANKA SUPRAŚL
Do Supraślanki dołączył już Radosław Korzątkowski z Sokoła Sokółka. Niewykluczone też będą kolejne powroty doświadczonych Jagiellończykow. Jak narazie jedynym ubytkiem jest Adrian Citko, który spróbuje swoich sił w II ligowym ŁKS-ie Browar Łomża. Pozatym jak zwykle podopieczni Dariusza Czykiera przystąpią do rozgrywek z marszu.

Sparingi :
Jagiellonia B-stok 0:3,
Mesa Jagiellonia 2:1 (Grzegorczyk, Nikołajuk),
Iskra Narew 4:1 (Tomar x2, Waluk, Grzegorczyk),
MKS Mielnik 3:4 (Waluk, Lange, Kujawski),

WISSA SZCZUCZYN
Nowy trener Mirosław Konopka był zawodnikiem Mazura Ełk. Jako trener pracował z ełckimi drużynami juniorów i seniorów, a także w Sparcie Augustów. To tak jak w Pomorzance trzeci szkoleniwiec w tym sezonie. Mimo zapowiedzi, że w Wissie nie będzie większych zmian to jednak w sparingach ciągle widać nowe nazwiska : Radosława Sobolewskiego z Czarnych Olecko, Rafała Sosnowskiego z Płomienia Ełk, Andrzeja Doliwy ze Sparty Augustów. Ponadto z Cresovii powrócił Łukasz Swiderski, który już zaczął strzelać bramki dla swojego starego zespołu. W Szczuczynie szykuje się więc znowu silny zespół.

Sparingi :
Mazur Ełk 3 : 1 (Bramki: E. Świderski, P.Marcinkiewicz, Obrycki),
Sparta Augustów 2 : 2 (Bramki: E.Swiderski x2)
Skra Wizna 2 : 1 (Bramki: Obrycki, Wojsław),
Znicz Biała Piska 2 : 2 (Bramki: E.Swiderski, Łapiński)
KS Prostki 4 : 2 (Bramki: Ł.Świderski x2, E.Świderski, P. Marcinkiewicz),

Źródło: www.promien_monki.webpark.pl
  Skomentuj

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę, by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Adres e-mail
Adres WWW
Tytuł:
Komentarz:

Ochrona:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
...