"TOP 5, czyli pięć pytań do..." Drukuj
 W dzisiejszej odcinku serii "TOP 5, czyli pięć pytań do..." na pytania odpowiada junior Rafał Iwaniuk. Uczeń pierwszej klasy Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Bielsku Podlaskim. Rafał do pierwszego zespołu dołączył kiedy trenerem został Grzegorz Szerszenowicz.
Od kiedy zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną i kiedy zacząłeś trenować w klubie?
- Moja przygoda z piłką zaczęła się chyba od 6 klasy podstawówki. Miałem wtedy 12 lat i od tej pory zacząłem trenować w klubie. Było tak, że przerwałem treningi, ale na szczecie nadal gram i nie mam zamiaru skończyć z piłką.
Jesteś jednym z najmłodszych zawodników w kadrze Tura. Jak układają się Tobie relację ze starszymi kolegami?
- To prawda jestem najmłodszy. Relacje ze starszymi zawodnikami, wydaje mi się, że są całkiem dobre. Zostałem dobrze przyjęty przez starszych zawodników z klubu. Myślę, że współpraca układa nam się dobrze i że się dogadujemy. Starsi zawodnicy dużo mi pomagają, uczą i podpowiadają jak mam sie zachować w danej sytuacji. Dzięki ich pomocy dużo się uczę.
Należysz do grona zawodników którzy dojeżdżają na treningi. Nie jest to uciążliwe?
- Uciążliwe może nie, ale czasami bardzo meczące. Treningi są 3/4 razy w tygodniu i do tego dochodzi jeszcze szkoła. Jest tak, że po szkole od razu idę na trening. Często jestem zmęczony, ale ciesze się i nie żałuję, że trenuje z pierwszym zespołem.

Przed rundą jesienną musiałeś podjąć decyzję (tak samo jak pozostali Twoi koledzy z juniorów) gdzie chcesz grać i trenować. Czy będzie to zespół juniorski czy pierwszy zespół. Wybraliście juniorów co spowodowało małe nieporozumienia pomiędzy sztabem szkoleniowym zespołu seniorskiego, a trenerem juniorów. Jak Ty to oceniasz ze swojej perspektywy i jak to było na prawdę?
- Wybrałem grę w juniorach ponieważ tam grałem, a w seniorach siedziałem na ławce. Na szczęście już wszystko się ustabilizowało i nawet jak będę siedział na ławce w seniorach, to nie zrezygnuje i będę walczył o podstawowa jedenastkę w składzie Tura. Mam nadzieję, że kiedyś mi sie to uda.

Obecnie z seniorami trenuje Was tylko 3 juniorów. Dlaczego jest to tak mała liczba?
- Trenuje nas 3, ale z pewnością w juniorach są zawodnicy, którzy by sobie dawali radę w seniorach. Miedzy innymi Stefach Chilkiewicz, Karol Karpiesiuk, Robert Wasilewski czy Karystian Kulikowski i kilku jeszcze innych zawodników. W Bielsku na pewno nie brakuje młodych i utalentowanych zawodników.
Krzysztof Grodzki   Skomentuj

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę, by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Adres e-mail
Adres WWW
Tytuł:
Komentarz:

Ochrona:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
...