"TOP 5, czyli pięć pytań do..." Drukuj
 Jeszcze niedawno zawodnik bielskiego Tura, a teraz reprezentant Kolejarza Czeremcha - lidera okręgówki. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, kierunek wychowanie fizyczne. Od niedawna również trener jednej z grup młodzieżowych bielskiego MOSiR-u. Paweł Bierżyn, bo o nim mowa jest kolejną osobą, która odpowie na pytania w cyklu "TOP 5, czyli pięć pytań do...".

Niedawno rozpocząłeś pracę z młodymi piłkarzami. Jak się czujesz w roli trenera?
- Trenuje żaków 5 miesięcy. Już od kilku lat chciałem trenować młodzież. Może nie mam zbyt dużo praktyki boiskowej, ale nadrabiam teorią. Mam wykształcenie pedagogiczne wiec wydaje mi sie ze wiem jak do nich podejść. Myślę ze jeszcze dużo pracy przede mną i przed tymi młodymi adeptami, ale możemy sie wiele nauczyć. Zarówno oni ode mnie jak i ja dzięki im.  Tylko potrzeba nam trochę czasu i cierpliwości.

W zespole Tura należałeś do zawodników którzy nie ukrywali tego co myślą i często mówiłeś "prosto z mostu". Czasami jednak nie wychodziło Ci na dobre?
- Nie czasami, a nigdy mi to nie wychodziło na dobre. Taki jestem i nic na to nie poradzę i nie mam zamiaru się zmieniać.

W przeciągu jednej przerwy zimowej stałeś się jednym z najstarszych zawodników w zespole, a jeszcze nie tak dawno byłeś w gronie tych młodszych. Jak oceniasz zmianę pokoleniową w Turze?
- Zmiana była potrzebna i kiedyś musiało do niej dojść. Może była ona za dużo diametralna, bo zostało mało doświadczonych zawodników. Czy odmłodzenie wypadło korzystnie, to pokazują wyniki osiągnięte przez ostanie 2 rundy. Jest w bielsku kilku chłopaków, którzy na prawdę potrafią grać w piłkę. Problem jest w tym, że nie każdy z nas wziął odpowiedzialność w swoje nogi. Było mało takich osób i przyznaję, że ja do tej grupy nie należałem, a powinienem.

Tą rundę będziesz występować na boiskach okręgówki. Dlaczego zdecydowałeś się na przejście do Kolejarza i z jakimi nadziejami tam poszedłeś?
- Ponieważ nie widziałem siebie w składzie Tura. Nie miałem i nie mam czasu na treningi oraz przyszły nowe wzmocnienia to tym bardziej ograniczało mnie w wywalczeniu pierwszego składu wiec postanowiłem spróbować klasę niżej. Zdecydowałem się na Kolejarz Czeremcha, bo słyszałem, że trener chętnie widziałby mnie w składzie, a ja potrzebuje regularnych występów i mam nadzieje ze tak będzie w Czeremsze.

Trenowałeś już u kilku trenerów. Mógłbyś krótko ocenić każdego z nich?
- Pierwszym moim trenerem któremu zawdzięczam najwięcej był "Suchy". Trenowałem u niego od trampkarza, aż po wiek juniora, około 7 lat. Nauczył mnie podejscia do tego sportu i zachęcił do dalszej pracy. Kolejnym był Szymborski, a później Mirosław Car, który wprowadził mnie do piłki seniorskiej. U niego grałem w klasie okręgowej. Miałem 17 lat i byłem wtedy najmłodszym zawodnikiem w seniorach. Później był "Pepik", u którego gdy awansowaliśmy do 4 ligi i byłem w wieku młodzieżowca grałem dość regularnie. Później gdy skończył mi sie wiek młodzieżowca "Pepik" nie widział dla mnie miejsca w składzie. Za czasów Artura Zinkowskiego grałem we wszystkich meczach i dziękuje mu za to. Bazowaliśmy wtedy jedynie na swoich zawodnikach. Ostatniej jesienna grałem u trenera Grzegorza Szerszenowicza, gdzie byłem raczej zawodnikiem wchodzącym. Teraz gram u Marcina Sawczyńskiego. Jak do tej pory zaczęliśmy dobrze. Wygraliśmy ze Zniczem Suraż - liderem, a ja grałem w pierwszym składzie i mam nadzieje, że będzie tak do końca sezonu.

Krzysztof Grodzki  Komentarze (2)
1. Dodane przez Lena ^^, w dniu - 03-03-2011 21:35
Rzeczywiście ciekawa ;)
2. Dodane przez Mariola kl2 th, w dniu - 09-03-2010 16:01
BARDZO CIEKAWA WYPOWIEDZ:)

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę, by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Adres e-mail
Adres WWW
Tytuł:
Komentarz:

Ochrona:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
...