Puchar Polski - żenada w Białymstoku, walka w Siemiatyczach Drukuj
Do kuriozalnej sytuacji doszło w 1. rundzie Halowego Pucharu Polski w grupie 1. Zaplanowany na jutrzejsze przedpołudnie turniej pucharowy z udziałem 5 ekip został odwołany. Powodem jest rezygnacja... czterech z pięciu uczestników grupy. W tej sytuacji występujący w roli gospodarza turnieju MOKS SZiB Słoneczny Stok awansuje bez gry.
- Sytuacja jest faktycznie dziwna. Najpierw trzecioligowy MSM Promień Mońki poinformował nas, że nie wybierają się na turniej. Zaraz potem kolejną informację otrzymaliśmy z PG 8/XIII LO Białystok, które ma w sobotę ważną szkolną imprezę sportową i im też ten termin nie pasuje. Szykowałem się już że turniej odbędzie się dla dwóch ekip ale pech nas nie opuszczał. W piątek o rezygnacji z udziału poinformował nas Games Siemiatycze, który stwierdził że chciał sprawdzić się w czwartoligowcami a nie z drużynami trzecioligowymi. Kiedy zostaliśmy już tylko my i Rudnia Zabłudów ta ostatnia poinformowała, że nie widzi sensu rozgrywania tylko jednego meczu, opłacania wysokiego wpisowego i ponoszenia kosztów i odwołała przyjazd. Szkoda ogromnej pracy, którą włożyłem w organizację. Cztery razy zmieniałem terminy wynajęcia hali i w końcu musiałem zrezygnować - mówił z żalem w głosie Konrad Lewończuk, trener trzecioligowego MOKS SZiB liderującego w III lidze.

 "Słoneczni" choć nie rozegrali ani jednego meczu i tak zagrają w II rundzie HPP. Poinformował ich o tym szef Sekcji Gier Komisji Futsalu PZPN, który uznał, że pozostałe ekipy oddały awans walkowerem.
- Jesteśmy już w 2. rundzie ale taki awans nie cieszy mnie. Na drużyny, które do nas nie przyjechały zostaną nałożone kary w rozgrywkach organizowanych przez PZPN. Mało sportowe to wszystko - zakończył Lewończuk.

Zagrają natomiast futsaliści w Drohiczynie (grupa 4), gdzie w rolę organizatora wcielił się Unipasz Siemiatycze. Wprawdzie do tej ekipy przyjedzie nie cztery a trzy drużyny (trzecioligowe Squadaki 2007 Białystok poinformowały, że nie zbiorą składu i rezygnują z gry w Halowym Pucharze Polski) ale i tak turniej będzie stał na wysokim poziomie. Występujący w roli gospodarza Unipasz (na zdjęciu) z meczu na mecz ma coraz większy apetyt na sukcesy i poczyna sobie w III lidze coraz śmielej, trzecioligowcy z Dragona Białystok zaliczają się do wojewódzkiej czołówki, a ALFA Bielsk Podlaski (występują w bielskiej halowej lidze piłkarskiej, w zepole gra Piotr Pawluczuk) i Orlęta Czyżew (zespół oparty na utalentowanej młodzieży prowadzonej na codzień przez Dariusza Sienickiego) na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i zechcą powalczyć o awans do 2. rundy.
- Nasz cel jest prosty: jesteśmy gospodarzami i chcemy wykorzystać ten atut. Interesuje nas awans do 2. rundy i zrobimy wszystko żeby się nam to udało. Jesteśmy zmobilizowani i gotowi do walki - stwierdził Paweł Kowalczyk, grający trener Unipaszu.

Pozostałe dwie "podlaskie" grupy grać będą 20 i 27 stycznia (a nie 12 jak wcześniej podawaliśmy). Powodem przesunięcia rozgrywek w grupie 3 są kłopoty są problemy kadrowe drużyn wywołane zgrupowaniami i feriami zimowymi. Tak więc grupa 2 zagra 20 stycznia (w hali SP 21 Białystok, od godz. 10 - grają w niej Telmex Białystok, FC Grabówka Supraśl, Helios Białystok, Urząd Gminy Poświętne i Immortal Białystok) a grupa 3 tydzień później - 27 stycznia (hala SP 21, od godz. 15 - grają w niej Elhurt Elmet Budcompex Białystok, Stollar Suwałki, KS Studzianki, Gmina Pokaniewo, Irex-Pol Siemiatycze).

Źródło: Podlaski ZPN


  Skomentuj

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę, by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Adres e-mail
Adres WWW
Tytuł:
Komentarz:

Ochrona:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
...