Terminarz spotkań ligowych

Post dodany przez TurFan · 23-11-21

Harmonogram polskiej piłki nożnej na sezon 2018-19 został opublikowany 5 września.

Harmonogram polskiej piłki nożnej na sezon 2018-19 został opublikowany 5 września. Liga zostanie podzielona na dwie grupy, a wszystkie mecze w pierwszej grupie odbędą się między 1 października a 18 grudnia. Druga grupa wystartuje 8 stycznia i potrwa do 8 maja.

Ekstraklasa wystartuje 1 października i potrwa do 8 maja.

Ekstraklasa, polska liga piłkarska, wystartuje 1 października 2018 r., a zakończy 8 maja 2019 r. W lidze o dumę i chwałę w kraju rywalizuje 12 drużyn. To duży krok dla polskiego futbolu, który dołącza do rozgrywek europejskich klubów piłkarskich.

Ekstraklasa jest najwyższą ligą profesjonalnej piłki nożnej w Polsce i powstała w 1927 roku. Należy pamiętać, że właśnie w tym roku został zorganizowany system polskiej ligi piłkarskiej, z Ekstraklasą jako pierwszą ligą. Sezon zaczyna się 1 października i kończy 8 maja każdego roku.

Polska rozegra jesienią swoje mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018.
Harmonogram polskiej piłki nożnej: Polska rozegra jesienią swoje mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018.

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) ogłosił w czwartek ostateczny harmonogram meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata 2018. Drużyna zagra z Ukrainą 6 października, potem zmierzy się z Czarnogórą i Szwecją, a 11 listopada rozegra towarzyski mecz z Węgrami.

Terminarz spotkan ligowych w piłlce noznej

Komentarze artykułu