Zmiany przepisów w piłce nożnej - Co nowego?

Post dodany przez TurFan · 30-11-21

Polska piłka nożna przeżywa wiele zmian. Dzięki nowym zasadom i przepisom najlepsze kluby w kraju walczą, aby nadążyć za wyzwaniami.

Oznacza to, że polska piłka nożna musi zmienić nastawienie i dostosować się do nowego rynku. Zależy to nie tylko od klubów, ale także od kibiców i fanów polskiej piłki nożnej.

Od początku 2018 roku polska scena piłkarska przeszła wiele zmian. Najważniejszą zmianą jest nowa zasada, która pozwala zagranicznym piłkarzom w Polsce grać dla dowolnego klubu w kraju. Inne ważne zmiany to nowy format rozgrywek ligowych oraz zmiana opłat transferowych.

Jakie zmiany czekają nas w przepisach piłki nożnej?

Piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem na świecie. Ale, jak każdy fan piłki nożnej powie ci, wszyscy mamy kilka zarzutów z nim. Istnieją pewne zmiany, które zostały zaproponowane, aby piłka nożna jeszcze bardziej ekscytujące i przyjemne dla graczy i widzów.

  • Dać każdej drużynie minimum trzy sekundy na wykonanie rzutu wolnego po tym, jak sędzia zasygnalizuje naruszenie przepisów lub gdy gra zostanie przerwana z powodu kontuzji na boisku.
  • Zmniejszenie liczby czerwonych kartek poprzez wprowadzenie żółtych kartek dla zawodników, którzy popełniają to, co jest określane jako "poważny faul"; obejmuje to wszystko, co zagraża przeciwnikowi, np. atakowanie go od tyłu lub zaprzeczanie oczywistej okazji do zdobycia bramki z nadmierną siłą.
  • Wprowadzić zmiany podczas przerw w grze pomiędzy tercjami oraz przerw podczas rzutów karnych i rzutów wolnych. Zmiany mogą być również stosowane przed rozpoczęciem dogrywki oraz po tym, jak jedna z drużyn prowadzi trzema bramkami w połowie meczu.

Niektórzy widzowie piłki nożnej może być za powtórek wideo. Byliby w stanie zobaczyć i zrozumieć decyzję sędziego na boisku i będą mieli lepsze zrozumienie tego, co się dzieje. Jest to ważne, ponieważ może to mieć ogromny wpływ na to, jak gra postępuje.

Jedną z najbardziej popularnych zmian jest technika linii bramkowej. Było wiele skarg na sędziów, którzy nie byli w stanie zobaczyć piłki, gdy przekroczy linię, więc FIFA zaproponowała system, w którym czujnik byłby używany do wysyłania alarmu, gdy piłka przekroczy linię bramkową, aby uniknąć zamieszania.

Zmiany przepisow w pilce noznej

Zmiany w przepisach piłki nożnej - czy to koniec fauli?

Jedną z głównych zmian w piłce nożnej było wyeliminowanie fauli, które były postrzegane jako integralną część gry. Faule były używane do zatrzymania gry i dać graczom szansę na odpoczynek. Mogą być brutalne, często prowadzi do żółtych kartek, a nawet czerwonych kartek. Jednak w ostatnich latach urzędnicy piłkarscy mówili o wyeliminowaniu fauli z gier.

Uzasadnieniem dla tej decyzji jest to, że doprowadzi to do piękniejszej i bardziej ekscytującej gry. To może brzmieć jak dobry pomysł, ale jest wielu, którzy nie zgadzają. Jednym z argumentów przeciwko eliminacji fauli jest to, że są one ważną częścią gry, a nie tylko arbitralnymi momentami, które powinny zostać wyeliminowane. Innym argumentem jest to, że doprowadzi to do większej ilości kontuzji, co wpłynie na karierę zawodników lub ich życie w ogóle.

Trudno nie postrzegać fauli jako ważnej części piłki nożnej; pozwalają one graczom odpocząć i dają możliwość zaangażowania się w grę piłkarzom ręcznym. Niektórzy twierdzą, że ich usunięcie zmieniłoby to, co sprawia, że piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie."

Jednym z tematów debaty jest użycie kartek za faule w grze. Faule istnieją od dawna, ale teraz są częściej używane przez sędziów. Wcześniej, sędziowie przyznawali faul, gdy zawodnik popełnił wykroczenie, które zatrzymywało grę, jak np. atak na przeciwnika, gra rękami lub trzymanie przeciwnika. Obecnie zawodnicy otrzymują żółtą kartkę, jeśli popełnią jakiekolwiek inne przewinienie, które zatrzymuje grę, jak np. kopnięcie piłki w kogoś, zamiast użycia nogi do podania, lub jeśli popełnią poważne wykroczenie, jak np. uderzenie lub oplucie kogoś innego. Ma to wpływ na grę, ponieważ zawodnicy, którzy popełniają te faule, są karani tylko żółtą kartką, a nie czerwoną (która spowodowałaby wyrzucenie zawodnika).

Niedawna zmiana w przepisach gry w piłkę nożną, będąca częścią szerszych działań mających na celu standaryzację gry na arenie międzynarodowej, może oznaczać koniec fauli. Zgodnie z nowymi przepisami, naruszenie przepisów może być karane bezpośrednim rzutem wolnym lub rzutem karnym bez konieczności zatrzymywania gry. Oznacza to, że nie ma już korzyści z popełnienia faulu - i nawet niektórzy gracze świętują usunięcie tego, co uważają za niesprawiedliwą przewagę.


Komentarze artykułu